Logo Gmina Rościszewo

News

News zdjęcie id 240

INFORMACJA dotycząca szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą w 2018 roku

28.06.2018

INFORMACJA

dotycząca szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą  w 2018 roku

W związku z wystąpieniem na terenie województwa mazowieckiego  suszy oraz napływającymi sygnałami dotyczącymi szkód w uprawach rolnych w gospodarstwach rolnych znajdujących się na terenie Gminy Rościszewo spowodowanych wystąpieniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, Wójt Gminy Rościszewo informuje o możliwości składania przez rolników i producentów rolnych wniosków o szacowanie szkód.

Zgodnie z informacją z Krajowego Systemu Monitoringu Suszy dla terenu Gminy Rościszewo zagrożenie suszą występuje na glebach:

  • kategorii I (grunty klas V i VI) w zakresie upraw zbóż ozimych, zbóż jarych, tytoniu, warzyw gruntowych, krzewów owocowych, drzew owocowych, truskawek, roślin strączkowych, łąk i pastwisk
  • kategorii II (grunty klasy IV) w zakresie upraw zbóż ozimych, zbóż jarych, krzewów owocowych, truskawek, roślin strączkowych, łąk i pastwisk

 

Wzór wniosku o szacowanie szkód jest dostępny w Referacie Rolnictwa, Rozwoju, Gospodarki Komunalnej i Budownictwa Urzędu Gminy w Rościszewie pok. 6 i 7 (parter) oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy w Rościszewie pod adresem: www.rosciszewo.pl., oraz Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.rosciszewo.bip.org.pl

Do wniosku należy dołączyć:

  • Wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok
  • Kopia zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt lub kserokopię księgi stada bądź paszportu

Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w pokoju nr 9 (I piętro) Urzędu Gminy w Rościszewie w godzinach pracy Urzędu do dnia 10 lipca 2018 roku.

Prosimy o rzetelne wypełnianie wniosków. Zgodnie z regulaminem szacowania szkód, w przypadku niekompletnych bądź nieprawidłowo wypełnionych wniosków, mogą Państwo zostać wezwani do ich uzupełnienia lub może nastąpić odmowa procesowania wniosku.

UWAGA !!!

We wniosku należy wykazać całą produkcję roślinną i zwierzęcą w gospodarstwie. Do prawidłowego wykazania  we wniosku rodzaju upraw oraz rodzaju prowadzonej produkcji zwierzęcej prosimy o zastosowanie nazw z załączonej  wraz z wnioskiem tabeli.

 

Do pobrania:

  1. Wniosek o oszacowanie szkód
  2. Tabela - rodzaje produkcji roślinnej i zwierzęcej

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Jan Sugajski</strong></p>

Jan Sugajski

Przyjęcia interesantów:

Ankieta satysfakcji klienta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy Rościszewo

ul. Armii Krajowej 1
09-204 Rościszewo
tel.: 24 276-40-76
fax: 24 276-42-01
e-mail: ugrosciszewo@interia.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.